Megfogyatkozva

A Vasárnap esti meccsünk az üres Anfielden lesz BR fiai ellen, így a válogatott szünet után. Ezzel megkezdjük a szokásosnál is keményebb “ünnepi” menetelést. Gyakorlatilag innentől az FA kupa szereplés függvényében Január elejéig vagy közepéig heti két meccses kizsigerelés lesz.

Ennél szarabban a válogatott szünet nem is tudom alakulhatott volna-e? A válogatottaknál sérülés miatt kiesett TAA, Henderson és Gomez. Salahnál meg Egyiptomban kimutatták a COVID-19-et, így karanténba kerül. Szívem szerint elég durván a küldeném el a válogatott focit úgy an blokk a melegebb éghajlatra. Gomez kiesésével a CB krízis tovább mélyült. Mivel VvD egész szezonra off, a betervezett pót CB Fabinho továbbra is sérült. Az egyetlen felnőtt CB a keretben az “üveglábú” Matip. A beugró fiatalok közül Rhys Williamsnek valami kisebb csípő nyavalyája van, ami miatt utolsó pillanatos, hogy játszhat-e. Kizárásos alapon ez azt jelenti Phillips time. Ezzel csak az az aprócska bökkenő, hogy Phillips nincs nevezve a BL keretbe…

TAA a csapat elmúlt két szezonjának gólpassz királya is kiesett. Azonban a még nála is fiatalabb Neco Williams is valami aprósággal vacakol, így Milner apó fog ide beugrani. Egyszóval elég szedett-vedett védelemmel fogjuk fogadni BR fiait.

BR Lesztere idén is jól kezdte a szezont. Ezzel már a legutóbbi szezonban is így voltak, akkor a szezon végére fogytak el. Idén sem nagyon várható más, hiszen túl nagy változások nem voltak a keretben. Távozott Chilwell a Chelseabe és az érte kapott pénzből meg vettek két védőt Castagne RB és Fofana CB. Ellenben a csapat továbbra is egyetlen komoly gólszerzője Vardy még egy évvel idősebb. Mondjuk ez nem látszik a szezon kezdetén, ami elsőre meglepő, hiszen egy 33-34 éves csatár, aki azért erősen a sebességéből él és jól megy neki nagyon a kivétel kategória. Azonban nála számíthat az, hogy fiatal korában pontosabban 25-26 éves koráig nem volt profi labdarúgó, így fiatalon nem lett elhasználva, mint volt anno owen és Torres. Ellenben azért a biológiai órát ő sem fogja tudni megállítani.

A foghíjas csapatunk izgalmas meccset fog játszani előreláthatóan BR fiaival. Közben örülünk, hogy megvolt az átköltözés az új edzőközpontba. Erről most többet nem írnék, hiszen a könyvben foglalkoztunk a témával.

Egyre többször előkerül a téma főleg Jota félelmetesen jó bekezdése miatt, hogy Bobby formán kívül és így inkább a portugálnak kellene játszani. Ehhez most csak röviden két dolgot említenék meg.

Egyrészt tudjuk, hogy Firmino hamis kilencest játszik a Liverpoolban. Ehhez tartozik az, hogy a fab3 ahogyan játssza a 4-3-3-unkat, úgy a 4-3-3-unk gyakorlatilag dájmond. Ebben a játszási módban pedig Mané és Salah a csatárok és Bobby az irányító mögöttük. Ezt igazolják a statisztikáik is Salah és Mané per90 0,5 gól felett szerez, míg Bobby alatta marad. Bobbyt meggyőződésem szerint úgy kell értékelni, mintha egy irányító lenne.

Firminokorjátszott percgólgólpasszper90 játszott meccsgól/per90gólpassz/per90goal involvement/per90
2008-091779000,880,000,000,00Figueirense
A táblázatok a csúszkával nézhetőek meg teljes méretükben.
Manékorjátszott percgólgólpasszper90 játszott meccsgól/per90gólpassz/per90goal involvement/per90
2011-122011711113,010,080,080,15Metz
Salahkorjátszott percgólgólpasszper90 játszott meccsgól/per90gólpassz/per90goal involvement/per90
2009-101793011,030,000,970,97Al Mokawloon Al Arab

Jotának elképesztő szezonja van. Eddig. A kisminta átka, hogy a jelenlegi 1,07 gól per90 mutató az igazából nem fenntartható egy szezonra. Pontosabban volt már Messinek és CRoninak jópár szezonja, mikor ment ez az elképesztő gólszerzés nekik. Lewandowskinak a Bayernnel is volt már több szezonja mikor megugrotta ezt a lécet. Másoknak is össze jött már egy-két alkalommal. Kizárni tehát teljes bizonyossággal nem lehet. Azonban Jota esetében az látszik, hogy ő egy teljesen jó támadó és stabilan képes 0,5 gól körül per90. Az általunk imádott Mané, Salah duó is stabilan ilyen számokat szokott hozni, így nagy szóról van. Jota most kiugró azonban a statisztikai valószínűség az, hogy a szezon végére rendes meccs számmal a mostani kiugró 1,07 gól per90 vissza fog állni a 0,5 környékére. Tehát a gólszegényebb időszakok várhatóak nála.

Jotakorjátszott percgólgólpasszper90 játszott meccsgól/per90gólpassz/per90goal involvement/per90