Középkori vár – modern hadviselés
A hétvégén elhalasztott liverpooli derbi szelének szárnyán szállunk alá a festői kisvárosba, Gironába.
A Bajnokok Ligája 2024/2025-ös kiírásának 2024-es utolsó állomásához értünk, ahol Spanyolországban kell(ene) megtartanunk a „ligakör” első helyét. De meg kell-e?
Ha az Everton meccs nem maradt volna el, azt mondanám, hogy nem. Így viszont, hogy „kaptunk” (dehogy kaptunk, majd jól rábaszunk még erre) pár nap pihenőt, rögtön a fókuszba kerül a Girona meccs, ahová eredetileg én max a takarítót és a pályakarbantartókat vittem volna. Impresszív eredménysorral vezetjük a BL-t, továbbjutásunk szinte biztos, így ebben az erős téli hajtásban az ég világon semmi nem indokolná, hogy a kezdőből bárki még csak a repülőn is (se) legyen, úton Gironába. Nem így lett, öröm az ürömben, hogy legalább nem egy southamptoni szállodában szembesültek fiaink a rosszhírrel. Ennek hatását egyelőre csak Slot tudja, azt ezek után nem merem megjósolni, hogy milyen kezdő lesz, de nagyon bízom benne, hogy marad az eredeti terv, és Marikanénit meg Pistabácsit csodálhatjuk kedden este a tv stream előtt.
Nameg a Gironát.
A Girona FC ugyanis egy újgazdag klubként, története első BL évadját futja éppen, egy nem akármilyen modern tündérmesét megélve. A csapat sokáig csak a spanyol másodosztályban szerepelt, amikor is 2015-ben Pere Guardiola (a névazonosság nem a véletlen műve) cége felvásárolta a csapatot, majd 2017-ben a friss La Liga feljutót többségi tulajdonba vette a The City Futball Group (CFG), amely mint tudjuk, a City (és még sokan mások…) tulajdonosa is.
A gazdasági háttere az egésznek az, hogy a pénzzel kellően kibélelt CFG abban gondolkodott, hogy a különböző kontinenseken jó játékosokat könnyebben tudják be/átszoktatni a nagycsapatokhoz, így mintegy ugródeszkaként vásároltak olyan csapatokat, mint a Girona, hogy a tehetséges fiatalok itt tudjanak hozzászokni a nagybetűs focihoz, mielőtt esetleg a Cityhez, vagy az adott kontinens nagycsapatához kerülnek. Ennek hozományaként a két klub között 2017 óta több, mint 20 játékosmozgás volt.
A Girona igazán nagyot tavaly ütött, amikor a La Ligában sokáig még az első helyen is álltak, végül a harmadik helyen végeztek. A BL-ben való szereplésért azért még kihasználták az adódó kiskapukkal az UEFA-nál, így ők is és a City is játszhatnak az idei új rendszerben.
Az eredményeik azért már nem olyan jók, mint tavaly voltak, a BL-ben 30. helyen állnak, szerényke 3 egész pontocskával, míg a lányligában csak a 8. helyen, 15 meccsen 22 ponttal, de hát ilyen ez a kettős terhelés.
Volt olyan opció, hogy ezt a meccset a helyszínen fogom megtekinteni, hiszen egy nagyon kedves barátom kint él Gironában. Maga a város egyébként tényleg lenyűgözően szép, a középkori belváros annyira megragadta (nem csak az én) egyesek fantáziáját, hogy a Trónok Harca 6. évadának több jelenetét is itt vették fel. Nekem személy szerint a kedvenc spanyol városom, élhető, modern de hagyományőrző, viszont a meccs kapcsán – pont a BL pozíciónk miatt – sem Marikanéniért, sem Pistabácsiért nem fizetek inkább. Látogatásra viszont 1-2 napot simán megér, ha az ember Barcelonában jár.
A BL helyünk egyébként nincs olyan nagy veszélyben, hiszen az Inter, a Barca és a Dortmund előzhet csak meg, akik közül utóbbi kettő egymással játszik, míg az Inter Leverkusenbe megy.
Summa summárum, egy jó meccset várok az ifikkel (és ENDOVAL és ELLIOTTAL) kiegészült pályamunkásainktól, ha nyerünk, az se baj.
Meccs kedden este 9-kor 18:45-kor!!! az ertéel streamen Gundival, a Sport1-en, vagy az akadozó, mindigagólnállefagyó kalózoldalakon.