Miért nyertünk mi?

Mert jobban akartuk? Mert a kókleréknél nagyon gyengusz minden? Mohamed Salah, vagy Virgil Van Dijk?…esetleg Arne Slot a válasz?
Kicsit mostanában kezdek elfogyni a kiharangok során. Nem azért, mert nincs minek örülni, éppen ellenkezőleg, egyszerűen nem tudom, nem értem mi történik abban a sportvilágban, amiben élek. A kiharangok írása kezd egy ilyen automatizmussá válni. Nem változik a plot, csak átalakul, ha így érthető. Nagyjából a következőképpen alakulnak a dolgok:
- A csapat megnyeri a meccset, nagyjából ugyanaz a helyzetkép, mint a Real ellen, csak Salah most bebaszta a büntetőt.
- Nekem ki kéne találni, hogy fogalmazom meg ezt a győzelmet másképp, mint az előzőt.
Nem mellesleg itt ülök a Minnesota Vikings meccs után, azok is éppen a semmiből kapartak össze egy győztes meccset a Cardinals ellen, én meg ma is úgy térek nyugóvóra, hogy a csapataim nyernek, boldogság és öröm minden.
Ha ez még nem lenne elég, a San Jose Sharks cápababakék hokicsapatom zsinórban 3 meccset nyert és lőttek 19 gólt ezalatt (igen, 3 meccs alatt, igen jégkorongban). Valahogy úgy dobja most az univerzum, hogy minden csapatom remekül áll. Nem fogom fel, de térjünk rá a lényegre, a Pool miért nyert ma?
1.számú ok: Középpályás trió: a Steven Gerrardba oltott James Milner, a Xabi Alonsoba oltott Gini Wijnaldum és a Lucas Leivaba oltott Mascherano
Lételemük a középpálya, tempójuk halálos. Az első felesben annyi párharcot nyertünk, amennyit csak akartunk, annyi letámadást vihettünk rá a Cityre, ami a csövön kifért. Szoboszlai nem játszott a Real ellen, úgyhogy ma lefutott egy félmaratont, meg amúgy a szezonja legjobb meccsét.
Én nem tudom, hogy Slot érzi-e mikor kell ő és mikor kell Curtis Jones a meccsbe, de fantasztikusat ment magyarunk, erre a meccsre büszke lehet. Én biztosan az vagyok, amennyire ez persze turbómagyar mentalitásomnak megengedhető, rendesen Dominikosan játszott, párharcokért küzdött, telirakta a lábát kilóméterrel Milnert megszégyenítő módon, volt egy assisttal felérő beadása Van Dijk felé (amit Ortega szépen kitolt a kapufára). Meg most lőtt rendesen, nem csak úgy ímmel-ámmal. Kezd egy kínos RTL+-os stúdióbeszélgetéssé válni ez a bekezés, gyorsan váltanék Domiról a középpályánk következő elemeire.

A kirakóshoz ma is elengedhetelen volt Graven. Nem pusztán előrejátékban, gegenpresszingben, (!!! erről később) és megelőzésben volt jelen emberünk, de főleg a második félidőben amikor hátra kellett menni védekezni, rengeteget biztosított a védelemnek. Neki és Maccának is jár a keksz, utóbbi eléggé eltűnt, ilyen szürke eminenciásokat játszott, de annak továbbra is zseniális. Tényleg egy kínos RTL+os vergődés lett ebből, pedig igyekeztem. Mindenesetre, néhány highlight Graven játékáról.
2.számú ok: Védelem: Aurakapitány különös kalandjai.
Virgil Van Dijk. Ennyi, ez a fejezet, itt le is zárhatnám, de szeretek elnyújtani gondolatokat, engedj meg ennyit nekem, jóbarát. Nincs még egy ilyen védő. Én legalábbis biztosan nem láttam. Oké, adott Kellehernek egy védenivalót a meccs végén, túljátszotta a szerepét, elfelejtette, hogy De Bruyne képes villanni. Na bumm.
De azért a meccs végén meg lehet kérdezni, látta-e valaki Haalandot? Vagy azt az idióta Mateus Nunest, esetleg Fodent? Bernardo Silva? Doku?
Az első 20 percben mi 11-szer értünk labdába az ellenfél 16-osánál. A City egyszer sem. Voltak emberkísérletek arra, hogy ezen változtassanak, amikor meg esetleg sikerült, csak azt láttad, hogy vagy Virgil, vagy Gomez, vagy Robbo vagy Trent kikotorják. Volt, hogy Nunez is hátrajött (egyszer eskü kipróbálnám CB-be, rohadjak meg szerintem működne)

De ennek a mainak Virgil volt a főszereplője. Volt egy pont, ahol így még nem tudtam, de éreztem, hogy ma nem kapunk gólt. Jött egy előrepassz, Haaland ment, mint a gőzös Kanizsára, VVD meg aurával levette és átpasszolta Trentnek. Nézzétek meg, nem tudom miért van rám ekkora hatással, de valami végtelen libabőr és epikusság járja át a testem minden egyes alkalommal, amikor megnézem. Aura a köbön.
A szauna történetének első önálló MC Hanyag videóelemzése. 15 másodperc tömör gyönyör. Azt a piros kört én magam szerkeztettem. Hihetetlen a megkérőjelezhetetlen fejlődés.
3.ok: Támadók: A ravasz Mohamed, az agyas Darwin és a két füstölgő puskaszélső
Újabban Slot kitalálta, hogy Nunez a végén tud villanni. Röhöghetsz, egyrészt ezért vagyunk itt, másrészt tényleg segített Diaznak összehozni egy tizit, meg bálnaszívvel játszott…
With 90 seconds left, Darwin slide tackles inside our box, clears the ball from the corner routine, and sprints 50 yards into a flying tackle 😂
byu/HarryPi inLiverpoolFC
Addig amúgy jó ha okos, értelmes emberek játszanak inkább elől. Meg Diaz. Jó ötlet volt Diazt futatni a védőkkel szemben, Salah remekül elvitte Aké figyelmét. És vagy erő nem marad Commander Codyra, vagy Walker van ultragyenge formában (a valóság kicsit a kettő egyszerre). De ma is remekelt ifjú hollanderünk.

Továbbá segítettek a Fullbackek is, Az első gól egy Trent előreívelésnek köszönhető, Robbo is ugratta ki nagy helyzetben Gakpot. De még Quansah is rengeteget jött előre, imádtam RB-ben. Ragozzam még?
Összességében:
A futball minden területén domináltuk a Cityt. Játékban és gólokon kívül statokban is. Még kapusposzton is, mert Kelleher egy hallhatatlan félisten, aki még a De Bruyne helyzetet is úgy védte ki, mint amikor szórakozásból játszol ovis unokatesóiddal, de egy pillanatra komolyan veszed a szerepet.
4. számú ok: az Arne Slot gameplan: 1. félidő Jürgen Klopp foci 2. félidő Arne Slot futball
Ahogy mindig, Slot a meccshez igazítja a taktikát. Úgy csavarja, tekeri fel és le az intenzitást, ahogy éppen jónak látja. Ma úgy kezdtünk, hogy eskü láttam Jürgen Force ghostját a háttérben. Magas intenzitás, erős letámadás, amolyan posztgegenpressing utóhatás, rengeteg megnyert párharc mindkét félidőben. Ja és baszó kontrák az első felesben. Volt benne Slotball is bőven, Graven-Macca-Szobo triumvirátus gondoskodott a sokpasszos játékról, de ez egy átlag Jürgen éra Liverpoolja volt az első felesben.
A másodikban már kicsit más volt a helyzet. Hátravontan védekeztünk, az első 20 percben egyszer jött fel Diaz, mert megunta, hogy mindenki hátul maradt. Nagy taktikai csavar volt jobb és aktívabb első félidőt játszani, hogy aztán a másodikban pihenjünk. Okos ember ez az Arne, annyi szent.
Egy dolog csűri-csavarja az agyam agyfaszgörcsökért felelős pontját: nem véletlenül lőttünk csak egy akciógólt ma. Rengeteg ponton dönthetett volna Salah, vagy Hakpo, hogy lepasszolja és végigtoljuk a figurát. Ők meg lőttek inkább, Gábor Áron rézágyúlábaikkal ami a csövön kifér. Lelkesedésük dicséretes, de nem véletlenül nincsenek lövések felrajzolva ilyenkor. Végig kéne vinni a figurákat és ez a meccs nem 2-0, hanem inkább 3 vagy 4-0-s simázás. De ez legyen a legnagyobb bajom az életben, hogy csak 2-0-ra verjük a Cityt. Lehet egy jobb formában lévő Newcastle nem lesz velünk ilyen kíméletes, csak ennyi aggasztja a fantáziámat.
Egy kis kitérő a Babakékek állapotáról
Akiknek nem sok babér termett ezen a csodás estén. Biztos volt valami terv, de eltűnt a süllyesztőben. Várható gólátlag 0,38, jujj. A 39. percig nem volt kapuralövésük, nekünk addigra volt már 11 kísérletünk.
Egyébként nem tudom kit érdekel, kit nem, leírom erről is az elméletem. A City éppen úgy szenved, mint mi 2 évvel ezelőtt. A csapatban vannak nagyon gyenge elemek igen (Nunes valami extrém buta volt tegnap, nem vágom, hogy amúgy milyen), de még mindig egy erős keret, ami nem kéne, hogy így játsszon. De ahogy mi 2 éve, úgy a Cityn is most jönnek ki a háttérbeli problémák, persze azért az FSG eladásos sztori és a 115 vádpont igencsak más, azért ezek a problémák igenis kihatnak a játékosokra.

Foden rövid karrierje legrosszabb formájában, 0 gól, 1 assist. Haaland 12 góllal kezdte, aztán a Be Humble megjegyzése óta ő is visszaesett. Rodri és Stones sérült, nem tudják pótolni megfelelően, értem. Ettől még Akanji vagy Gündogan nem lesz egy mérföldekkel rosszabb játékos. Ahogy Guardiola se lesz egy rossz menedzser. Mégis 7 meccses gödörben vannak és írják a saját hattyúdalukat. Tudjuk milyen ez, végignéztük mi is Jürgenékkel. Legyenek akármilyen gecik, legyen a 115 vádpontból bármi is igaz, kurvára nehéz helyzetben vannak. Tudom, Pep egy kókler geci, meg viccelünk ezzel, de ne felejtsük el, ő egy kurvanagy menedzser még mindig. Az egyetlen ember, aki kihozhatja őket innen az pont Guardiola. Ennyit a Cityről, kíváncsi leszek, hogy alakul idén a sorsuk. Amíg van matematikai esélyük, én nem merném leírni őket, maradjunk ennyiben. És koncentráljunk a továbbiakban magunkra.

Idén ennyi kókleres SMS-t kaptam
Utolsó ok: Az eddigi Liverpool egy szörnyeteg.
Tudjátok, mennyire nem szeretek nagy szavakkal dobálózni, mert ha ezek után kiszopunk a szarkáknál, azt azért nehéz megmagyarázni. Óvatos kijelentésem tehát maradjon ez, szörnyek vagyunk 13+9 meccs alapján. Ha bármi változna, tőlünk tudjátok meg először. Hihetetlen ez a csapat, megint alig kapott helyzetet, megint találtunk egy isten passzt és kiharcoltunk egy büntetőt, megint lesimáztunk bántóan egy amúgy igen erős csapatot. Persze, malacunk is volt, hogy a leggyengébb Real és a leggyengébb City ellen játszottunk. De őket kellett megverni és ezt sikerrel zártuk, bármilyen kérdés, vagy bizonytalanság nélkül. Remélem azért mostmár kijelenthető, hogy játszottunk 1-1 jó csapattal, az október-december közti sorozatot nagyon szépen hoztuk.

9 győzelem, 1 döntetlen. Tiszta Ágynemű a Leverkusen, az Aston Villa, a City, Real ellen.
Jó az irány, ami felé tartunk, most jön megint egy 12 meccses szopóág, amiben meg lehet mérni a csapatot. Ezen a héten megyünk az Újkastélyhoz és az Evertonhoz folytatni, ahol abbahagytuk. Ne nézzünk hátra, csak menjünk tovább előre és felfele Vörösök.
*A novemberi hónap játékosa játékot egyöntetűen Kelleher mackó nyerte. 39 szavazó Fonat polgárból 19 szavazott Kelleherre, 12 Salahra, 2-2 Jonesra és Gravra, 1 voksot kapott Gakpo, VVD (ő kapta az én kisebbségi centrumszavazatomat), Konate és Bradley.
Decemberben is lehet szavazni, nézzétek így a meccseket mostantól. Gratulálunk Kellehernek, Arnenak pedig küldjük az eredményt.
