Durván három nap és elindul a Premier League 2011/2012 szezonja, ezért mi is megkérdezzük most magunktól, mégis mit akarnánk látni csapatunktól. Hisz mindig van valami különleges ebben az időszakban: a gyepek még nincsenek kitaposva, az arcok kisimultak a nyári pihenő után, mindenki reménykedik. Mire vagy tehát képes, Liverpool?
Nem gondoltuk volna, de versenyben vagyunk és tartjuk magunkat, mint Liverpool az Emiratesben: neveztünk a Goldenblogra és a szavazás megkezdése óta tartjuk 5. pozíciónkat a…
Egyszerűen olyan piszok jó csapat vagyunk, hogy megengedhetjük magunknak ezt a luxust: távoli rakéták? A gyengék eszközei. Brazilos megoldások? Ugyanmár! Ehelyett előbb Carroll gondolta úgy – sokkal látványosabbá téve a spanyolok égését – inkább a kapufáról készíti elő magának a helyzetet. Később Kuyt és Kirjakosz egymást túllicitálva igyekeztek a másiknak assistot biztosítani. Az udvarias jelenetet a partjelző sem óhajtotta megtörni holmi les beintésével, a fair play szelleme egyszerűen meghatotta. Hajtás után rövid videós összefoglaló a szezon utolsó barátságos mérkőzéséről.
A csapat másnapos, Suarez a Copa királya, Gerrard mindig sérült, Clarke még bízik Joe Cole-ban, Jovanovic mindenkivel tárgyal – mi nem akadályozzuk, Aquilani sem különb, kicsit sok gólt kapunk és a középpályán is nagy a tumultus, Doni remélhetőleg nem sokat véd, rendes balbekkünk pedig még mindig nincsen. Liverpool. Egy hónap. Egy kép.
3-3-at nyomtunk Norvégiában a Vålerenga ellen, Aquilani nagyon jól játszott, de Downing is adott gólpasszt, íme a góljaink, Carroll, Agger (2):
Nem ment el a kedvünk a blogolástól, ez most, ami belengi a Fonatot, nem más, mint a vihar előtti csönd. A bajnokság két hét múlva kezdődik, mi pedig egyelőre a Liverpool-Isztambul-Oslo háromszögben vagyunk, de nem vesztünk el, Andy Carroll viszont megborotválkozott, tehát azért történnek érdekes dolgok. Mivel úgy sosem a legjobb meccsről írni, hogy az ember még összefoglalót sem látott, ezért nem is fogom boncolgatni a Galatasaray elleni mérsékelten komoly fellépést, amelyre Kenny a fiatalokat vitte, hogy a nagyágyúk a Vålerenga ellen játszhassanak majd hétfőn. Nézzünk inkább valami mást!

Luis Suárez megszerzése az évtized üzlete volt. Egy kis pihi, aztán jöhet ugyanez, mert nagyon szükségünk van egy ilyen játékosra.
…olyan, mint heringgel fát vágni: nem lehetetlen, de ostobaság. És mégis mindig reménykedem. Megvan az a sajátosságuk, hogy mindig akkor rendezik őket, amikor a szurkoló már nagyon ki van éhezve egy jó találkozóra. És megvan az a másik sajátosságuk is, hogy kivétel nélkül totál nézhetetlenek. Ez történt tegnap is, amikor talán egész Angliában nem volt olyan másnapos csapat, mint a Liverpool.
Még nem az igazi, de már egészen olyan érzésünk lehet, mintha Premier League-meccset néznénk. Élő közvetítés a Hull City – Liverpool barátságos mérkőzésről.
