Mivel piszkosul nem történik semmi sem a világban – illetve történik, de nem egész posztos méretekben – ezért inkább összegereblyéztük az elmúlt hét legfontosabb történéseit, hogy kicsit tisztább legyen a kép. Hajtás után hírek és pár gondolat a holnapi meccs elé, ami már egészen olyan, mintha egy PL-meccset látnánk.
Kevés csapatrésszel lehetünk annyira elégedettek, mint a középpálya közepével: Lucas 2010-es Az Év Fiatal Játékosa Díj után teljesen megérdemelten besöpörte az Év Játékosát is, Spearingről kiderült, hogy különösebb hezitálás nélkül is ott a helye a kezdőben. Raul Meireles Kenny alatt megtalálta formáját, Gerrardra szinte már nem is emlékezünk, és akadt itt még egy Poulsenünk is. A széleken meg… szélsőséges állapotok. Fontolva haladó elemzésünk harmadik állomása.
A malájok ellen volt higgadt a skót üteg.
[youtube https://www.youtube.com/watch?v=ePzVpbU9sHE&w=495&h=311]
UPDATE: N’gog dupla, Maxi dupla, Kuyt
Az orvosi és a szerződés aláírása még hátra van, de King Kenny már úton van hazafelé a távolkeletről, hogy jelen legyen a részletek megbeszélésénél, a…
Mivel rengeteg e-mailt kaptam ebben a témában, és anno a kommentek közt is elég nagy volt az érdeklődés, kihasználom az uborkaszezon biztosította rést, hogy legyen egy mindenre kiterjedő how-to poszt a Liverpoolba utazás mikéntjéről. Hajtás után a küszöbtől a stadionig navigálunk mindenkit.
Végre véget érni látszik (az orvosi és az aláírás még hátravan) ez a csaknem fél éve húzódó tragikomédia, ami Charlie Adam leigazolása körül zajlott. Volt…
Sírva vigadós szezonon vagyunk túl, több fordulat volt az Anfielden, mint egy kolumbiai maffiózós szappanoperában, ideje hát lenyugodnunk, megmérni a vérnyomásunkat, és feltuningolni immunrendszerünket a következő idényre. Önirónia tekintetében mi vagyunk Európa királyai, ez nem is vitás – mi mással is zárhatnám ezt a tragikomikus időszakot, mint egy kis akasztófahumorral. Hajtás után mémekkel támadok. Visszatértem!

Milan Jovanovics a Liverpool történetének legrosszabb igazolása. Sztárfizetés anyaszomorítóan fantáziátlan és ügyetlen játékért cserébe. Viszont a 30 éves szerb borzadály a legnagyobb örömünkre szabadon kereshet magának csapatot, vagyis Kenny természetesen nem tartott igényt a szolgálataira. Remélem, a csapat azért nem roppan bele a távozásába. Együgyű Milánt még Benítez szemelte ki magának, de a tudomány egyelőre nem áll olyan szinten, hogy választ adjon a kérdésre: Mi tetszett meg Rafának ebben a teljesen használhatatlan játékosban?
