Eközben a NESV laborjában…

13 forduló maradt a Premier League 2011/2012-es kiírásából, a Ligakupa már a döntőjére vár, az FA-kupában pedig a hétvégén rendezik az ötödik fordulót azaz a nyolcaddöntőket. Hogy hol áll mindezekben a Liverpool? Az eredményeket nézve egyik szemünk sír, a másik megpróbál nevetni – de érzelmi reakciók helyett inkább azon törjük a fejünket, mit is akarnak, akartak Henryék.



Nigga Please!

Több dolog miatt is sajnálom, hogy Ol’ Dirty Bastard már nyolc éve halott: egyrészt azért, mert egyértelműen az ő számaira tettem tönkre a legtöbb asztalt gimis koromban, másrészt pedig azért, mert megírhatná a Nigga Please 2012-es verzióját, és a videoklipben főszerepet biztosíthatna Evrának. Szándékosan nem írtam eddig sehol se az afférról, se az eltiltásról, de most megteszem, és közben a Nigga Please-t hallgatom.



Számít-e, mit tett Suárez?

Nyolc nappal ezelőtt annak biztos tudatában feküdtem le, hogy az igazi sokkon már túl vagyunk Luis Suárez büntetését illetően. Mekkorát tévedtem: az angol sajtó reakciója elsöprő többségben helyeselte a döntést, az igazságszolgáltatás, a rasszizmus elleni küzdelem eddigi legnagyobb győzelmét látták benne. De elmennek a legfontosabb kérdés mellett: bűnös-e Luis Suárez?